Serwis klimatyzacji

Auto Klima - Odgrzybianie - Nabijanie klimatyzacji

Jesteśmy firmą zajmującą się kompleksową obsługą klientów w zakresie serwisowania klimatyzacji samochodowej. Dzięki wysokim kwalifikacjom i dużemu doświadczeniu naszego personelu jesteśmy w stanie realizować zlecenia w krótkim czasie i z bardzo dużą dokładnością.

Naprawa klimy Warszawa

Ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak również małych i dużych firm zainteresowanych serwisowaniem klimatyzacji we flotach pojazdów, autach służbowych, itp.

W naszej ofercie można znaleźć wiele rodzajów usług, takich jak napełnianie, odgrzybianie i dezynfekcja klimatyzacji samochodowej, dodatkowo sprawdzamy szczelność i w razie potrzeby uszczelniamy klimatyzację oraz jej przewody. Oferujemy też fachową diagnostykę i naprawę kompresorów klimatyzacji montowanej w samochodach. Innymi słowy zakres naszych usług jest bardzo szeroki.

Nabijanie klimatyzacji Warszawa

Nasz zespół profesjonalistów gwarantuje fachową obsługę każdego klienta. Znamy się na praktycznie wszystkich modelach urządzeń klimatyzacyjnych, a dzięki nowoczesnemu sprzętowi wykrycie nawet bardzo małej nieszczelności lub innej usterki nie stanowi dla nas kłopotu. Gwarantujemy dokładną i skuteczną naprawę oraz profesjonalne wykonywanie innych czynności serwisowych w krótkim czasie.

Krótki czas oczekiwania na wykonane zadanie to nie jest jedyna zaleta naszej firmy. Każdy klient może liczyć na uczciwe podejście naszych pracowników do powierzonych im zadań. Dodatkowo zapewniamy przystępne ceny dla każdego.

Dlaczego warto dbać o klimatyzację w aucie

W dzisiejszych pojazdach klasy średniej klimatyzacja samochodowa nie jest uznawana za luksus tylko za podstawowy element zapewniający wysoki komfort jazdy w porze letnich upałów. Stosuje się ją nie tylko w autach rodzinnych, ale również w pojazdach miejskich. Należy pamiętać, że nie jest to sprzęt bezobsługowy. Trzeba dbać o klimatyzację, aby zapewniała jak najbardziej wydajne i niezawodne działanie przez długi czas.

Wiele osób powtarza niesprawdzoną informację, że klimatyzacja jest główną przyczyną uczuleń i infekcji górnych dróg oddechowych. Sama klimatyzacja nie jest szkodliwa. Problemem jest korzystanie z klimatyzacji, o którą się nie dba.

Znaczenie klimatyzacji samochodowej

Do niedawna klimatyzacja była atrybutem luksusowych pojazdów, jednak producenci i użytkownicy zwrócili uwagę na zapewniany przez nią komfort i teraz sprzęt taki można spotkać również w autach klasy średniej. Klimatyzacja odpowiada za obniżenie temperatury wewnątrz pojazdów w czasie upału. Dzięki temu samochód prowadzi się bardziej komfortowo, a kierowca i pasażerowie mogą jechać dłużej bez uczucia zmęczenia. Sprzęt ten ma więc bardzo duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa jazdy. Jest to możliwe dzięki pozbyciu się zmęczenia i nerwowości spowodowanej podwyższoną temperaturą ciała. W związku z tym można stwierdzić, że klimatyzacja jest potrzebna i jak najbardziej należy o nią dbać, aby spełniała swoje zadania jak najdłużej w sposób niezawodny.

Dbanie o klimatyzację samochodową

Podstawą w dbaniu o układ klimatyzacji w samochodzie jest jej regularne serwisowanie. Dzięki temu można ustrzec się przed niespodziewanymi nieszczelnościami, zanieczyszczeniami, awariami kompresorów i innymi poważnymi problemami, które pogorszą komfort jazdy i których naprawa może być bardzo droga. Konieczne jest między innymi sprawdzenie poziomu czynnika chłodzącego, który nie tylko obniża temperaturę w pojeździe, ale również transportuje olej smarujący sprężarkę. Warto powierzyć fachowcom sprawdzanie i uzupełnienie poziomu czynnika chłodzącego oraz oleju.

Fachowcy oferują nie tylko sprawdzanie szczelności i poziomu czynnika chłodzącego. Bardzo istotną usługą jest czyszczenie i dezynfekcja klimatyzacji. W wyniku działania wilgoci na parowniku, a w konsekwencji w całym układzie klimatyzacyjnym pojawiają się grzyby, pleśń i inne szkodliwe drobnoustroje. Są one groźne dla ludzkiego zdrowia i to właśnie one powodują wspomniane wyżej uczulenia. Dodatkowo jazda z zanieczyszczoną klimatyzacją jest niekomfortowa, ponieważ do wnętrza pojazdu wdmuchiwany jest zapach stęchlizny i zgnilizny. Na szczęście fachowcy posiadają nowoczesny sprzęt i metody, dzięki którym skutecznie oczyszczają i dezynfekują przewody, filtry, parownik i inne elementy. Regularna dezynfekcja pozwoli uniknąć wspomnianych wyżej problemów.

Zasady użytkowania klimatyzacji

Klimatyzację można włączać, gdy mamy pewność, że została ona dobrze zdezynfekowana. Fachowe czyszczenie wystarczy na cały rok bezproblemowego użytkowania. Pozwoli to na uniknięcie chorób oraz uczuleń. Ogólnie warto serwisować klimatyzację na wiosnę, tak aby przygotować ją odpowiednio do pory letniej.

Dobrym pomysłem jest parkowanie pojazdu w cieniu w porze letniej. W ten sposób temperatura w pojeździe będzie nieco niższa i klimatyzacja nie będzie aż tak bardzo obciążona jej obniżaniem. Dobrze jest też przewietrzyć pojazd przez chwilę przed włączeniem chłodzenia. W ten sposób klimatyzacja również uniknie przeciążenia i szybciej ochłodzi powietrze do wymaganego poziomu.

Jeśli już mowa o ochronie zdrowia to należy pamiętać, aby nie obniżać temperatury poniżej 22 stopni Celsjusza. W przeciwnym wypadku można po prostu się przeziębić lub zachorować poważniej w wyniku zbyt dużej różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz pojazdu.

Przewiń do góry
Call Now Button